apie

BIOGRAFIJA

CHORDOS kvartetas susikūrė 1997 metais ir per visą savo gyvavimo laikotarpį išlaikė pragrindinę savo misiją: naujausią lietuvių muziką pristatyti užsienyje bei Lietuvos publiką supažindinti tiek su mūsų šalies, tiek su pasaulyje pripažintų XX-XXI a. kompozitorių kūriniais. Iš tiesų, kolektyvas pirmasis Lietuvoje atliko tokių žinomų šiuolaikinių kompozitorių kaip M. Feldman, G. Ligeti, G. Crumb, T. Riley, S. Reich, G.Bryars ir daugelio kitų, kūrinius styginių kvartetui.


Nors CHORDOS koncertines programas sudaro išskirtinai šiuolaikinės muzikos repertuaras, tačiau jos pasižymi stilių, žanrų, temų ir koncepcijų įvairove. Kvartetas dažnai dalyvauja netradiciniuose ir inovatyviuose projektuose – nuo bendrų kūrybinių koloboracijų su chorais, pavyzdžiui, “Jauna muzika” ar “Brevis”, iki koncertų su tokiomis Lietuvos populiariosios scenos ar džiazo žvaigždėmis kaip Andrius Mamontovas, Liudas Mockūnas, Baltijos džiazo trio. Žinoma, CHORDOS kūrinius atliko ir su vienas žymiausių šalies klasikinės ir šiuolaikinės muzikos atlikėjais – Davidu Geringu, Anton Lukoszewieze, Raimundu Sviackevičiumi Daumantu Kirilausku ir kitais.


Kolektyvas nuolat kviečiamas koncertuoti Lietuvoje rengiamuose šiuolaikinės muzikos festivaliuose, užsienio delegacijų priėmimuose bei kituose renginiuose. Lietuvių muziką kolektyvas reguliariai pristato ir koncertiniuose turuose bei užsienio festivaliuose. Glaudžiai bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaliniu radiju, CHORDOS nuolat įrašo mūsų šalies bei užsienio kompozitorių naujausius ir moderniąja klasika tapusius kūrinius.

Ieva Sipaitytė
Vaida Paukštienė
Robertas Bliškevičius
Arnas Kmieliauskas